Разлика помеѓу преработките на „Кечуанска азбука“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот: козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
'''Кечуанската азбука''' е писмо кое го користи [[кечуанскиот јазик]] и се базира на [[латиница]]та.
 
941.847

уредувања