Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Одземени 54 бајти ,  пред 10 години
с
Бот брише Шаблон: Без извори
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија)
с (Бот брише Шаблон: Без извори)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Калиште''' е село во [[Општина Врапчиште]], во околината на градот [[Гостивар]].
 
941.847

уредувања