Разлика помеѓу преработките на „Кавкаски јазици“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот: козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Ethnic Groups In Caucasus Region 2009.jpg|thumb|350px|Етно-лингвистичка карта на Кавкаскиот регион.]]
 
941.847

уредувања