Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додадени 9 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: dablink -> ПојВрска
с (Бот Додава: pt:Rodes (cidade))
с (Бот менува: dablink -> ПојВрска)
{{dablinkПојВрска|Оваа статија е за грчкиот град Родос. За друга употреба видете [[Родос (појаснување)]].}}
 
{{Infobox Greek Dimos
941.847

уредувања