Региони на Грција: Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: мапа -> карта
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: lt:Graikijos regionai)
с (Бот менува: мапа -> карта)
</td>
<td>
[[Податотека:Региони на Грција.png|МапаКарта која ги покажува регионите на Грција|десно|400px]]
</table>
 
941.847

уредувања