Разлика помеѓу преработките на „Пјерлуиџи Колина“

с
Бот менува: видео игри -> видеоигри
с (Бот Додава: lt:Pierluigi Collina)
с (Бот менува: видео игри -> видеоигри)
Можеби еден од најголемите обележја на кариерата на Колина беше скандалот на Серија А кога [[Јувентус]] беше испратен во втората лига.
 
Колина е главна фигура во популарната видео игравидеоигра [[Pro Evolution Soccer 3]] и [[Pro Evolution Soccer 4]] (заедно со Франческо Тоти и Тјери Анри). Исто така беше вклучен и во видео игратавидеоиграта ФИФА 2005. Тој се појавува на рекламите за [[Мастер Кард]] и [[Адидас]], за време на Светското првенство во фудбал во 2006 година. Тој исто така многу ја сака [[кошарка]]та. Најомилен кошаркарски клуб му е Болоња.
 
== Приватен живот ==
941.847

уредувања