Разлика помеѓу преработките на „Зимски олимписки игри 1928“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: tt:Санкт-Мориц 1928)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Олимписка инфокутија
| Име = II Зимски олимписки игри - Сент Мориц 1928
941.847

уредувања