Разлика помеѓу преработките на „Земун“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(Создадена страница со: Земун е град во Србија и е еден од 17-те општини што се во состав на градот Белград. ...)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
Земун е град во [[Србија]] и е еден од 17-те општини што се во состав на градот [[Белград]]. Зафаќа површина од 153,56 км2 и има 145.751 жители.
941.847

уредувања