Разлика помеѓу преработките на „Полтавска Област“

с
Бот менува: мапа -> карта
с (Бот менува: мапа -> карта)
| знаме = Flag_of_Poltava_Oblast.svg
| местоположба = Map of Ukraine political simple Oblast Poltawa.png
| опис = МапаКарта на Украина, Полтавска област е означена со црвено
| админ = [[Полтава]]
| јазици = [[Украински]]
941.847

уредувања