Печ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: File -> Податотека
с (Бот Додава: be-x-old:Пэч)
с (Бот менува: File -> Податотека)
{{Infobox World Heritage Site
| WHS = Рано-христијански комплекс на Печ
| Image = [[FileПодатотека:Hungary Pecs 2005 June 085.jpg|220px|Remnants of a Paleochristian Church, 4th century AD.]]
| State Party = {{УНГ}}
| Type = Културен
941.847

уредувања