Разлика помеѓу преработките на „Папа Лав XIII“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Бот менува: Пие -> Пиј
с (Бот: Бришење од Категорија:Религиски водачи; козметички промени)
с (Бот менува: Пие -> Пиј)
term_start = [[20 февруари]] [[1878]]|
term_end = [[20 јули]] [[1903]]|
predecessor = [[Папа ПиеПиј IX]]|
successor = [[Папа ПиеПиј X]]|
birth_date = [[2 мај]] [[1810]] |
birthplace = [[Карпинето Романо]], [[Италија]] |
941.847

уредувања