Разлика помеѓу преработките на „Папа Јулиј I“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Бот менува: Јулие -> Јулиј
с (Бот менува: Јулие -> Јулиј)
English name = Iulius |
image = [[Податотека:Iulius I.jpg|200px]]|
birth_name = ЈулиеЈулиј |
term_start = 6 февруари [[337]]|
term_end = 12 април [[352]]|
death_date =12 април [[352]]|
deathplace = [[Рим]], [[Италија]]|
other = ЈулиеЈулиј
}}
'''Папа ЈулиеЈулиј I''' бил римски [[папа]] во периодот од 6 февруари [[337]] до 12 април [[352]] г. Според Liberian Catalogue тој бил на Светиот Престол 15 години, 1 месец и 11 денови. Папа ЈулиеЈулиј I бил објавен за светец од страна на [[Римокатоличката црква]] и чествувањето му е на 12 април.
 
{{Никулец за Христијанството}}
941.847

уредувања