Разлика помеѓу преработките на „Паралово“

Додадени 298 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени)
| име=Паралово
| општина=[[Општина Новаци]]
| популација=2
| поштенски број=
| надморска височина=1046
| географска широчина=41° 2' 30" сев. ш.
| географска должина=21° 33' 10" ист. д.
 
== Географиja и местоположба ==
Селото е сместено на западните падини на [[Селечка Планина]], 20 км источно од [[Битола]].
 
== Историja ==
 
 
== Демографија ==
Според пописот од 2002 во селото живеат 5 души, а во 2007 останати се само двајца.
 
== Општествени институции ==