Разлика помеѓу преработките на „Опра Винфри“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот менува: неможе -> не може
с (Бот Додава: hr:Oprah Winfrey)
с (Бот менува: неможе -> не може)
(Oprah Winfrey and Barack Obama's senate seat
Гувернерот на Илиноис известува дека се задоволни од помошта и влијанието на Винфри за изборот на Барак Обама поради што и предлага дека за неа има упразнето место во сенатот. Гувернерот Благојевиќ (Blagojevich) ги сумира причините и значајното влијание на големиот број ток шоуа:
“ “За почеток, таа е можеби најинструментализирано лице во изборот на Барак Обама за претседател. Таа е значајна личност во Америка и ширум светот. Таа има силна подршка и влијание врз луѓето. Нејзиниот глас е поголем од гласот на сите 100 сенатори заедно. Ако беше сенатор таа ќе дадеше глас за програмата на Обама, а таа е во позиција да го искористи своето неверојатно влијание. Таа очигледно неможене може да се купи. Таа е по моја проценка многу импресивно, и многу добра личност. [130]… Од друга страна би требало да го напушти тоа што го работи? Сметам дека сенатор е добра работа, но не е за Опра. [131]
Винфри одговара на предлогот, напоменувајќи дека иако апсолутно не е заинтересирана, таа не се чувствува како сенатор. [132]
941.847

уредувања