Разлика помеѓу преработките на „Нџамена“

Додадени 90 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: cite web -> цитирана веб страница, Category -> Категорија
(Создадена страница со: {{Infobox settlement |official_name= Нџамена |other_name = |native_name = نجامينا ''Nijāmīnā'' |nickname = |settlement_type = <!--For Town ...)
 
с (Бот менува: cite web -> цитирана веб страница, Category -> Категорија)
 
== Збратимени градови==
*{{flagicon|FRA}} [[Тулуз]] ([[Франција]]), од 1980.<ref>{{citeцитирана webвеб страница|url=http://www.adequations.org/spip.php?article165|title=Toulouse-N’Djamena: une solidarité durable|language=French|work=Adequations|year=2008|accessdate=30 Novemberноември 2009}}</ref>
*{{flagicon|RUS}} [[Ступино]] ([[Русија]]), од 2000.<ref>{{ru icon}} {{citeцитирана webвеб страница|url=http://www.mid.ru/ns-rafr.nsf/89414576079db559432569d8002421fc/d6d8fcf1a1c7ad25c32571210044bea9?OpenDocument|title=Российско-чадские отношения|date=16 Februaryфевруари 2009|publisher=[[Russian Ministry of Foreign Affairs]]|accessdate=2009-07-23}}</ref>
 
== Нацоди ==
{{Главни градови во Африка}}
 
[[CategoryКатегорија:Нџамена|Нџамена]]
 
[[af:N'Djamena]]
941.847

уредувања