Разлика помеѓу преработките на „Монтана (област)“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: мапа -> карта
с (Бот Додава: eo:Provinco Montana)
с (Бот менува: мапа -> карта)
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Монтанска област'''</br><small> <big> Област Монтана </small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[Податотека:Oblast Montana.png|270px|МапаКарта на Бугарија, Монтанска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>
941.847

уредувања