Разлика помеѓу преработките на „Вариска култура“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: cite book -> цитирана книга)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
:''За несродниот народ видете [[Вари (народ)|народ Вари]].''
{{Infobox Former Country
941.847

уредувања