Разлика помеѓу преработките на „Бургунди“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Roman Empire 125.svg|thumb|right|320px|Римската империја во времето на Адријан (владеел 117-38), ја покажува локацијата на Бургундската германска група, кои се населиле во регионот помеѓу [[Средна Одра]] и [[Долна Висла]] во Полска]]
 
941.847

уредувања