Разлика помеѓу преработките на „Кис“

Додадени 9 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: dablink -> ПојВрска
с (Бот Додава: he:קיש אבי שאול)
с (Бот менува: dablink -> ПојВрска)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{dablinkПојВрска|Ова е статија се однесува на библиска личност. За други значења, видете [[Кис (појаснување)]]}}
 
'''Кис''' бил таткото на [[Библија|библискиот]] цар [[Саул]] (1 Летописи 12:1).
941.847

уредувања