Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Илинденско востание“

с
Бот менува: ефтин... -> евтин..., петата -> петтата, од сега -> отсега
с (Бот менува: ефтин... -> евтин..., петата -> петтата, од сега -> отсега)
 
Вечна им слава!
 
== brest-bot проверка на правопис ==
 
 
*'''евтин''' наместо '''ефтин''', в/ф, синтаксна грешка.
*'''Петтата''' наместо '''петата''', синтаксна грешка.
*'''отсега''' наместо '''од сега'''.
 
<small>''Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 21:07, 8 август 2010 (CEST), управуван од [[Корисник:Brest|Brest]].''</small>
941.847

уредувања