Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Отстрането уредувањето на 80.168.201.139 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot
с (Отстрането уредувањето на 80.168.201.139 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
{{Infobox Former Country
|native_name = ''Царство БългарияБугарија''
|conventional_long_name = Царство България
|common_name = Бугарија