Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{Infobox Former Country
|native_name = ''Царство БугаријаБългария''
|conventional_long_name = Царство България
|common_name = Бугарија
Анонимен корисник