Житомирска Област: Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: мапа -> карта
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ko:지토미르 주)
с (Бот менува: мапа -> карта)
| знаме = Flag_of_Zhytomyr_Oblast.svg
| местоположба = Map of Ukraine political simple Oblast Schytomyr.png
| опис = МапаКарта на Украина, Житомирската област е означена со црвено
| админ = [[Житомир]]
| јазици = [[украински]]
941.847

уредувања