Разговор со корисник:Wikitanvir: Разлика помеѓу преработките

с
global talkpage
с (Бот: Добредојдe)
 
с (global talkpage)
 
<div style="text-align:center; font-family:Calibri; font-size:1.6em; color:#000;" class="plainlinks"><div style="padding:9px; background:#FFF; border:3px solid #2F4F4F; -moz-border-radius:8px; -webkit-border-radius:8px; border-radius:8px;">'''do not leave your message here. choose any of the following, thanx!'''</div><div style="margin:1px; padding:9px; background:#FFF; border:3px solid #2F4F4F; -moz-border-radius:8px; -wekbit-border-radius:8px; border-radius:8px;">'''[[m:en:user:wikitanvir|w:en:user:wikitanvir]] | [[commons:user:wikitanvir]] | [[m:user:wikitanvir|meta:user:wikitanvir]]'''</div></div>
{|align=right
|'''[[Википедија:Почетен курс|Почетен курс за Википедија]]'''
----
*[[Википедија:Неутрална гледна точка|Неутрална гледна точка]]
*[[Википедија:Проверливост|Проверливост]]
*[[Википедија:Без лични напади|Без личнии напади]]
*[[Википедија:Консензус|Консензус]]
----
*[[Википедија:Почетен курс (Уредување на статиите)|Уредување на статии]]
*[[Википедија:Почетен курс (Обликување на статиите)|Обликување на статии]]
*[[Википедија:Почетен курс (Викиврски)|Викиврски]]
*[[Википедија:Почетен курс (Надворешни врски)|Надворешни врски]]
*[[Википедија:Почетен курс (Страници за разговор)|Страници за разговор]]
*[[Википедија:Почетен курс (Не заборавајте)|Не заборавајте]]
*[[Википедија:Почетен курс (Регистрирање)|Регистрирање]]
*[[Википедија:Почетен курс (ВикиПроекти)|Вики проекти]]
*[[Википедија:Прирачник за стилот|Прирачник за стилот]]
----
*[[Википедија:Подигнување на слики|Слики]]
*[[Википедија:Почетен курс (Табели)|Табели]]
----
*[[Помош:Содржина]]
|}
'''{{BASEPAGENAME}}, добредојдовте на Википедија на македонски јазик, слободна on-line енциклопедија започната во [[август]] [[2003]] година!'''
 
Ве повикуваме на заедничка соработка при создавањето на нови енциклопедиски содржини и подобрување на постоечките {{NUMBEROFARTICLES}} статии.
----
Еве неколку страници кои може да ви бидат од помош:
 
*[[Википедија]], опис, организација и историја на проектот
*[[Википедија:Пет столба|Петте столба на Википедија]]
*[[Википедија:Почетен курс|Почетен курс]], што треба да знаете и како се користи (за повеќе детали погледнете ги врските од десно)
*[[Википедија:Подигнување на слики|Слики]], начин на подигнување и вметнување во статиите
----
Своите придонеси во статиите не ги потпишувајте, додека коментарите на соодветните страници за разговор, корисничките страници и селската чешма Ве молиме да ги потпишувате на тој начин што ќе притиснете на копчето [[Image:Signature icon.png]] од лентата со алати или ако напишете 4 тилди (<nowiki>~~~~</nowiki>).
 
Сопствената корисничка страница ([[Корисник:{{BASEPAGENAME}}]]) можете да ја уредувате по сопствена желба во согласност со правилата за уредување на корисничките страници.
----
'''Ве молиме не вметнувајте заштитени материјали без дозвола од нивниот сопственик!'''
 
Не копирајте содржини од други веб страници ако немате добиено изрична согласност за тоа. Ако имате добиено согласност, напишете го тоа на страницата за разговор или едноставно додадете го тоа овде. Но задолжително, прво тоа направете го, а потоа започнете со вметнување на преземените содржини.
 
Ве молиме, имајте во предвид дека сите придонеси на Википедија се смета дека се објавени под '''[[:en:Wikipedia:Text of the GNU Free Documentation License|ГНУ-овата Лиценца за слободна документација]]'''.
----
If you are not able to speak, understand or write [[Македонски јазик|Macedonian]], please visit our [[Википедија:Селска чешма (Други јазици)|Village Pump for non-Macedonian speakers]] if you have any suggestions or comments.
----
Поздрав, {{#if:brest|[[Корисник:brest|brest]], {{CURRENTTIME}}, {{LOCALDAYNAME}}, {{CURRENTDAY}} {{LOCALMONTHNAME}} {{CURRENTYEAR}}|--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 17:17, 1 ноември 2009 (UTC)}}
9

уредувања