Разлика помеѓу преработките на „Бен Афлек“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот менува: се додека -> сè додека
с (Бот Додава: ko:벤 애플렉)
с (Бот менува: се додека -> сè додека)
 
== Детството и младост ==
Мајка му е учителка, а неговиот татко советник за проблеми со алкохол. Бен е најстариот син од тројцата браќа. Еден од неговите млади браќа исто така стана глумец (Кејси Афлек). Уште кога беше многу мал, неговите се преселиле во Бостон, каде живеел сесè додека не почнал да се занимава со глума. Таму и го запознал својот долгогодиштен пријател Мет Дајмон, со кој подоцна ќе напише, а и глуми во филмот ''"Good Will Hunting"'', кој доби [[Оскар]] за [[Оскар за најдобро сценарио|најдобро сценарио]].
 
== Приватен живот ==
941.847

уредувања