Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: мапа -> карта
с (Бот Додава: war:Bansko)
с (Бот менува: мапа -> карта)
| надморска височина = 925
| веб = http://www.bansko.bg/
| слика мапакарта = Bansko location in Bulgaria.png
| латитуда = 41° 50′
| лонгитуда = 23° 30′
941.847

уредувања