Разлика помеѓу преработките на „1955“

Одземени 56 бајти ,  пред 9 години
с
Бот брише Шаблон: Без извори, референци во самата википедија
с (Бот менува: филозоф... -> философ...)
с (Бот брише Шаблон: Без извори, референци во самата википедија)
 
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{20 век}}
== Настани ==
941.847

уредувања