Разлика помеѓу преработките на „1893“

Одземени 56 бајти ,  пред 9 години
с
Бот брише Шаблон: Без извори, референци во самата википедија
с (Бот Додава: ur:1893ء Брише: kab:1893, ty:1893)
с (Бот брише Шаблон: Без извори, референци во самата википедија)
 
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{19 век}}
== Настани ==
941.847

уредувања