Разлика помеѓу преработките на „1955“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Бот менува: филозоф... -> философ...
с (Бот Брише: kab:1955)
с (Бот менува: филозоф... -> философ...)
* [[12 август]] – [[Томас Ман]], германски писател, Нобеловец
* [[30 септември]] – [[Џејмс Дин]], американски актер
* [[18 октомври]] – [[Хозе Ортега и Гасет]], француски филозоффилософ
 
----
941.847

уредувања