Разлика помеѓу преработките на „10 март“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот: Бришење на шаблон: Без извори)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Март {{CURRENTYEAR}}}}
'''10 март''' е 69-иот ден во годината според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]] (70-и во [[престапна година]]). Остануваат 296 денови до крајот на годината.
941.847

уредувања