Разлика помеѓу преработките на „10 декември“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот: Бришење на шаблон: Без извори)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Декември {{CURRENTYEAR}}}}
'''10 декември''' е 344-иот ден во годината според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]
941.847

уредувања