Разлика помеѓу преработките на „Херакле“

Додадени 29 бајти ,  пред 10 години
с
Замена на Image:0064MC.jpg со Image:Hercules_Musei_Capitolini_MC1265_n2.jpg (од страна на DieBuche поради: File renamed).
с (Бот: Промена на шаблон: Ист-никулец)
с (Замена на Image:0064MC.jpg со Image:Hercules_Musei_Capitolini_MC1265_n2.jpg (од страна на DieBuche поради: File renamed).)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:0064MCHercules_Musei_Capitolini_MC1265_n2.jpg|thumb|Херкулес, позлатена бронза од 2 век п.н.е. ([[Капитолински музеи]])]]