Научен метод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: war:Siyentipiko nga paagi
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот Додава: cy:Dull gwyddonol
с Бот Додава: war:Siyentipiko nga paagi
Ред 61:
[[uk:Методи наукового дослідження]]
[[ur:اسلوب علم]]
[[war:Siyentipiko nga paagi]]
[[zh:科学方法]]
127.532

уредувања