Разлика помеѓу преработките на „Папа Адријан I“

Додадени 544 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: br:Adrian Iañ)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Адријан I}}
[[Категорија:Папи|А]]
[[Категорија:Родени во 700 година]]
[[Категорија:Починати во 795 година]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Италијански папи]]
[[Категорија:Италијанци од 8 век]]
[[Категорија:Архиепископи од 8 век]]
[[Категорија:Христијански светци од 8 век]]
[[Категорија:Франкско папство]]
[[Категорија:Луѓе од средновековен Рим]]
 
[[af:Pous Adrianus I]]