Разлика помеѓу преработките на „Европска страчка“

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: eml:Gaśa
с (Бот Додава: eml:Gaśa)
[[Категорија:Птици во Пакистан]]
[[Категорија:Урбани животни]]
 
 
[[an:Pica pica]]
[[et:Harakas]]
[[el:Καρακάξα]]
[[eml:Gaśa]]
[[en:European Magpie]]
[[myv:Сезьган]]