Разлика помеѓу преработките на „Папа Агапит I“

Додадени 483 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: br:Agapetus Iañ)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Агапит I}}
[[Категорија:Починати во 535 година]]
[[Категорија:Стари Римјани]]
[[Категорија:Италијански папи]]
[[Категорија:Средновековни италијански светци]]
[[Категорија:Папски светци]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Архиепископи од 6 век]]
[[Категорија:Христијански светци од 6 век]]
 
[[af:Pous Agapetus I]]