Разлика помеѓу преработките на „Папа Симах“

Додадени 600 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: br:Symmakus)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Симах}}
[[Категорија:Починати во 514 година]]
[[Категорија:Италијански папи]]
[[Категорија:Италијански светци]]
[[Категорија:Луѓе од Сардинија]]
[[Категорија:Папски светци]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Архиепископи од 5 век]]
[[Категорија:Архиепископи од 6 век]]
[[Категорија:Христијански светци од 5 век]]
[[Категорија:Христијански светци од 6 век]]
 
[[af:Pous Simmachus]]