Разлика помеѓу преработките на „Готски јазик“

Одземени 3 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
{{Инфокутија за јазик
|име=Готски
|iso3=ISO 639-3 got
|семејствобоја=Indo-European
|сем1=[[Индоевропски јазици|индоевропскиИндоевропски]]
|сем2=[[Германски јазици|германскиГермански]]
|сем3=[[Источни германскиИсточногермански јазици|источни германскиИсточногермански]]
|азбука=[[готска азбука]]
|ранк=|