Разлика помеѓу преработките на „Европска страчка“

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Taxobox | name = Европска Страчка | status = LC | status_system = iucn3.1 | image = Sroka Pica Pica II.jpg | image_width = 240px | image_ca...)
 
| image = Sroka Pica Pica II.jpg
| image_width = 240px
| image_caption = {{audio|Pica pica.ogg|BirdГлас soundна птица}}
| regnum = [[Животни]]
| phylum = [[Хордати]]