Еж: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
*''[[Paraechinus]]''}}
 
'''Еж''' е животно кое го сочинуваат 14 видови инсектојадци од семејството на Erinaceidae.
 
=== Исхрана ===