Национална партија (Уругвај): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Луіс Альберто Лакаллє / Luis Alberto Lacalle = leader since 2009; Мануел Орибе = founder in 1836...)
Нема опис на уредувањето
colorcode = #1E90FF |
party_logo = [[Податотека:Flag of the National Party (Uruguay).svg|border|200px]] |
president = [[ЛуісМануел Альберто ЛакаллєОрибе]] |
leader = [[МануелЛуіс ОрибеАльберто Лакаллє]] |
foundation = [[19 септември]] [[1836]] |
ideology = [[Конзерватизам]],<br />[[Либерален конзерватизам]] |
27

уредувања