Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Македонија 2007/2008“

с
с (Бот: Менува Категорија:2008 во Република Македонија)
[[Категорија:Република Македонија во 2008 година|Прва лига]]
 
[[en:2007–08 First Macedonian PrvaFootball LigaLeague]]
[[fr:Championnat de Macédoine de football 2007-2008]]
[[it:Prva Liga macedone 2007-2008]]