Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ht:Idwoliz
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: ro:Reacția de hidroliză)
с (Бот Додава: ht:Idwoliz)
[[fr:Hydrolyse]]
[[he:הידרוליזה]]
[[ht:Idwoliz]]
[[id:Hidrolisis]]
[[io:Hidrolizo]]
109.264

уредувања