Разлика помеѓу преработките на „Основи на математиката“

с
Бот Додава: ar:أسس الرياضيات
с (Бот Додава: ca:Fonaments de la matemàtica)
с (Бот Додава: ar:أسس الرياضيات)
[[Категорија:Философија на математиката]]
 
[[ar:أسس الرياضيات]]
[[bg:Основи на математиката]]
[[bn:গণিতের ভিত্তি]]
6.131

уредување