Разлика помеѓу преработките на „Windows 7“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: yo:Windows 7)
Многу нови нешта се додадени во контролниот панел. Windows Security Center е преименуван во Windows Action Center.
Старт лентата има претрпено најголеми визуелни измени.
[[Податотека:Windows 7 Taskbar.png|thumb|710px|center|Новата старт летналента.]]
Исто така има нови верзии на Windows Media Player и тоа со верзија 12 и Interent Explorer со верзија 8. Исто така за разлика од Vista корисниците ќе можат да оневозможат голем број на функции од Windows-от, најзначајно е тоа што корисниците сега ќе можат да го оневозможат Interenet Explorer односно да го нема во нивниот систем.
Windows 7 вклучува и 13 нови шеми на звуци и тоа: Afternoon, Calligraphy, Characters, Cityscape, Delta, Festival, Garden, Heritage, Landscape, Quirky, Raga, Savanna, и Sonata.
Анонимен корисник