Живинарство: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: hr:Peradarstvo
с (Бот Додава: hi:कुक्कुट पालन)
с (Бот Додава: hr:Peradarstvo)
[[en:Poultry farming]]
[[hi:कुक्कुट पालन]]
[[shhr:Peradarstvo]]
[[it:Pollicoltura]]
[[mr:कुक्कुटपालन]]
[[nl:Pluimveehouderij]]
[[ru:Птичник]]
[[sh:Peradarstvo]]
[[sr:Живинарство]]
[[sh:Peradarstvo]]
86.434

уредувања