Разлика помеѓу преработките на „Булова алгебра“

Додадени 728 бајти ,  пред 11 година
с
Создадена страница со: '''Булова алгебра''' е дел од математичката логика - алгебарска структура која ги содрж...
с (Создадена страница со: '''Булова алгебра''' е дел од математичката логика - алгебарска структура која ги содрж...)
(нема разлика)
54

уредувања