Разлика помеѓу преработките на „Клод Шенон“

Додадени 1.579 бајти ,  пред 11 година
с
Создадена страница со: '''Клод Едвард Шенон''' бил американски научник и инженер. Меѓу поголемите откритија на...
с (Создадена страница со: '''Клод Едвард Шенон''' бил американски научник и инженер. Меѓу поголемите откритија на...)
(нема разлика)
54

уредувања