Михаил Герџиков: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (револуционер)
Нема опис на уредувањето
| портрет = Mihail-Gerdzhikov.jpg
| px=150п
| опис = бугарски анархист и револуционер
| роден-дата = [[26 јануари]] [[1877]]
| роден-место = [[Пловдив]], [[Бугарија]]