Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 142 бајти ,  пред 14 години
+iw
(Нова страница: Тараторот е освежителна салата или ладна супа, особено популарна во топлата македонска проле...)
 
(+iw)
*таратур (Ресен)
*тартóр (Струмица)
 
[[bg:Таратор]]
[[de:Tarator]]
[[el:Ταρατόρ]]
[[en:Tarator]]
[[es:Tarator]]
[[fr:Tarator]]
[[pt:Tarator]]
[[ru:Таратор]]
Анонимен корисник